Bajkowa ląka

email: dyrektor@pp10.szczecin.pl

ul. Wołogoska 5

O PRZEDSZKOLU

Przedszkole mieści się w czterokontygnacyjnym budynku willowym w dzielnicy Pogodno wśród licznej roślinności. Budynek otoczony jest zielonem ogrodem, z placem zabaw dla dzieci, sadem oraz małym ogródkiem uprawnym. Specyficzne położenie placówki daje możliwości wielostronnego rozwoju naszych wychowanków. zobacz galerię...

MISJA PRZEDSZKOLA Jesteśmy przedszkolem trzy-oddziałowym, o rodzinnej atmosferze, otwartym na szeroką współpracę z rodzicami. Promujemy postawy moralne i społeczne akceptowane przez rodziców oraz środowisko. Pragniemy kształtować szeroką świadomość zdrowotną oraz ekologiczną.

KODEKS WYCHOWAWCZY NASZEGO PRZEDSZKOLA

Szanujemy cudzą własność.

Dzielę się z kolegami słodyczami i zabawkami jeżeli przynoszę słodycze to tyle, aby starczyło dla całej grupy.

Poruszamy się bezpiecznie po sali, hollu i na schodach (nie biegamy).

Używamy form grzecznościowych. Kłaniamy się wszystkim w przedszkolu.

Wszyscy jesteśmy kolegami; nie wyśmiewamy innych, nie popychamy, nie bijemy.

Szanujemy cudzą pracę (np. nie wchodzimy w butach z podwórka na teren przedszkola).

Jesteśmy punktualni. Uczestniczymy w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli.

Przestrzegamy norm społecznych obowiązujących w grupie ze względu na wzajemny szacunek, bezpieczeństwo, estetykę sali, a nie dla nagrody.

Kodeks obowiązuje dzieci, wszystkich pracowników przedszkola oraz rodziców.